INFOLINIA 32 775 09 11
pn.-pt. 10-18 sob. 10-14
Skorzystaj z porady konsultanta!
Promocje
Promocje
Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezj... 9499 zł 9899 zł
Nowa Zelandia, Australia - Po drugie... 14462 zł 16999 zł
Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj,... 11062 zł 12999 zł
RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbab... 11487 zł 13499 zł
Gwatemala, Honduras, Salwador, Nikar... 11487 zł 13499 zł
ZEA, Oman, Katar, Bahrajn, Kuwejt - ... 9617 zł 11299 zł
Indie - Pięć pereł Indii 5112 zł 5999 zł
Birma - Klejnot Dalekiego Wschodu 9997 zł 11499 zł
Singapur, Malezja, Brunei, Filipiny ... 8257 zł 9699 zł
Fidżi, Tonga, Samoa - Trzy rajskie w... 15907 zł 18699 zł
Kanada, USA - Dwie strony Ameryki Pó... 11062 zł 12999 zł
Chiny, Korea Południowa, Japonia - T... 10277 zł 11699 zł
USA, Meksyk - W sombrero po Kaliforn... 8937 zł 10499 zł
Japonia - Dwie wyspy Samurajów 8512 zł 9999 zł
Boliwia, Peru - Dwa skrzydła kondora 11912 zł 13999 zł

« wróć do listy imprez
Boliwia, Peru - Dwa skrzydła kondora
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Santa Cruz - Amboro - Sucre - La Paz - Copacabana - Puno - Cuzco - Pisac - Machu Picchu - Nazca - Pisco - Wyspy Ballestas - Lima

- Machu Picchu - cud świata
- Titicaca i pływające Wyspy Uros
- Metropolie La Paz i Lima
- Park Narodowy Amboro
- Tajemnicze linie Nazca
- Kolonialny urok Sucre

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadkami do Santa Cruz. Możliwy nocleg tranzytowy.

2 dzień:
Przylot do Santa Cruz, głównego miasta wschodniej części Boliwii i ważnego, gospodarczego centrum. Santa Cruz nie jest zwykle celem wycieczek, choć zachowało się tu trochę zabytków architektury kolonialnej, m.in. katedra i budynki misji jezuickich. Spacer po centrum miasta. Nocleg w hotelu w Santa Cruz.

3 dzień:
Przejazd do Parku Narodowego Amboro. Na obszarze Amboro znajdują się pokryte bujną roślinnością góry, skały i wiele pięknych, dzikich miejsc. Park jest rajem dla zwierząt, żyją tu różne gatunki małp, oceloty, pumy oraz niedźwiedzie andyjskie. Uroku dodają wodospady i jeziora. Zatrzymamy się w punktach widokowych, a pilot będzie wszystkich zachęcał do spaceru . Udajemy się w w rejon Samaipata, gdzie podziwiać będziemy wydrążony w skale fort. Wielka rzeźbiona skała, górująca nad położoną w dole miejscowością, stanowi unikalne świadectwo tradycji i wierzeń prekolumbijskich. Późny lunch w miasteczku Samaipata, które jest zabudowane niską, kolonialną zabudową. Powrót do Santa Cruz wieczorem i nocleg.

4 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Sucre, konstytucyjnej stolicy Boliwii (2790 m n.p.m.). Sucre znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie tego pięknego kolonialnego miasta: XVI-wieczna katedra, urokliwe kościoły i kamienice. Wizyta na lokalnym targu, gdzie spróbujemy lokalnych smakołyków. Dzień w Sucre daje nam możliwość aklimatyzacji przed wylotem do wyżej położonego La Paz. Nocleg w Sucre.

5 dzień:
Przelot do La Paz, najwyżej położonej stolicy świata (choć właściwie konstytucyjną stolicą Boliwii pozostaje wciąż Sucre). Spacer po centrum miasta położonym na wysokości 3600-3700 m n.p.m. i degustacje mate de coca (herbaty z liści koki), która pozwala szybciej przyzwyczaić się do mniejszej zawartości tlenu w powietrzu. Zwiedzanie La Paz: kolonialne budynki, barwne, indiańskie targowiska. Wyjazd do pobliskiej Doliny Księżycowej pełnej dziwnych form skalnych. Czas wolny na zakup pamiątek i barwnych, indiańskich ubrań. Nocleg w hotelu w La Paz.

6 dzień:
Przejazd nad jezioro Titicaca. Zwiedzanie Copacabana, malowniczo położonej miejscowości nad jeziorem Titicaca. W centrum miasteczka znajduje się sanktuarium Matki Bożej, gdzie czczona jest XVI-wieczna figura, zwana Dziewicą z Copacabany. Często można zobaczyć tu pielgrzymujących Indian. Po południu rejs na Isla del Sol, Wyspę Słońca. To właśnie stąd pochodził legendarny założyciel Imperium Inków, Manco Capac. Wycieczka piesza po wyspie, widzimy pozostałości po inkaskich budowlach. Okazja do pięknych zdjęć lazurowego jeziora i widniejącego w oddali ośnieżonego pasma Cordillera Real. Nocleg w hotelu w Copacabana.

7 dzień:
Wyjazd z Copacabana do granicy peruwiańskiej i jej przekroczenie. Jeszcze w tym dniu czeka nas wycieczka na pływające wyspy Uros. Wyspy są zamieszkane przez potomków Indian Uros, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali z trzciny świat unoszący się na wodzie. Mieszkańcy budują do dzisiaj z trzciny swoje domy, a także łodzie. Nocleg w hotelu w Puno nad Jeziorem Titicaca.

8 dzień:
Całodzienny przejazd komfortowym autokarem do Cuzco. Po drodze przewidywane są postoje w ciekawszych miejscach. Droga wiedzie przez piękne, andyjskie obszary i przekracza przełęcz o wysokości ponad 4100 m n.p.m. Widać pokryte śniegiem szczyty i często można zobaczyć pasące się lamy lub dzikie guanako. Lunch podczas postoju. Wieczorem dojazd do Cuzco. Dawna stolica imperium Inków, Cuzco, położona jest na wysokości 3320 m n.p.m. Miasto jest przesiąknięte historią, kościoły postawione są na fundamentach świątyń Inków. Odbywają się tu zarówno uroczystości związane ze świętami kościelnymi jak i pogańskim świętem słońca. Nocleg w hotelu w Cuzco.

9 dzień:
Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było spichlerzem imperium. Podróż Doliną Urubamby do Pisac. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta, które wznosi się wysoko na zboczach nad doliną. Widoki tutaj dosłownie zapierają dech w piersiach. Udajemy się też do współczesnego Pisac ze słynnym targiem. Powrót do Cuzco, czas na odwiedziny sklepów z pamiątkami i barów. Nocleg w hotelu.

10 dzień:
Wcześnie rano całodzienna wycieczka do Machu Picchu - celu podróżników z całego świata. Przejazd pociągiem turystycznym, który podąża wąwozami i kanionami aż do miejscowości Aguas Calientes. Stamtąd wyjeżdżamy do Machu Picchu, jednego z cudów świata. Spacerujemy spokojnie podziwiając najważniejsze budowle. Dłużej zatrzymujemy się prze Świątyni Trzech Okien i tak zwanej Wieży Słońca. Ruiny miasta leżą na górującej nad doliną rozległej przełęczy w bajkowym otoczeniu gór. Nad miastem góruje szczyt Wayna Picchu, na szczycie którego Inkowie również pozostawili swoje budowle. Czas na samodzielne spacery i fotografowanie. Powrót pociągiem i autokarem do Cuzco. Nocleg w hotelu w Cuzco.

11 dzień:
Od rana zwiedzanie Cuzco. Oglądanie najważniejszych zabytków zbudowanych z materiałów inkaskich i na fundamentach budowli Inków. Poruszamy się po głównym placu Plaza de Armas. Widzimy Świątynię Słońca, podziwiamy przepiękne kolonialne kościoły takiej jak El Triunfo i katedra z bogatym i ciekawym wnętrzem. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Po południu wyjazd kursowym komfortowym autokarem i całonocna podróż do Nazca.

12 dzień:
Przyjazd do Nazca nad ranem. Przejazd do hotelu na odpoczynek. Dla chętnych przelot małymi samolotami nad słynnymi liniami Nazca (konieczność zgłoszenia udziału w locie przed wycieczką – cena ok. 120 USD/os., informacje i ceny w liście przedwyjazdowym). Linie te oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny lub figury geometryczne. Na temat pochodzenia linii z Nazca powstały już dziesiątki teorii. Mimo wielu lat badań, do dziś nie udało się wypracować jednolitego stanowiska, które objawiłoby potomnym prawdę skrywaną przez grafiki sprzed tysięcy lat. Po południu przejazd na wybrzeże do Paracas. Degustacja najsłynniejszego drinka w kraju - pisco sour. Nocleg w hotelu w Pisco lub w okolicach.

13 dzień:
Poranny, około dwugodzinny rejs na wyspy Ballestas, gdzie na tle pięknych krajobrazów peruwiańskiego wybrzeża można podziwiać lwy morskie, wiele ciekawych ptaków (w tym pingwiny) w ich naturalnym środowisku. Wyspy są cześcią najważniejszego w Peru rezerwatu ptaków i zwierząt morskich i porównywane są do wysp Galapagos. Kilkugodzinny przejazd autokarem wzdłuż wybrzeża do stolicy Peru, Limy (ok. 3 godz.). Pożegnalna kolacja. Nocleg w Limie.

14 dzień:
Zwiedzanie Limy. Ze względu na często unoszącą się mgłę i ogrom miasta, Lima zwykle nie robi dobrego wrażenia na turystach. Niemniej nie można ominąć stolicy kraju i warto zajrzeć w najbardziej interesujące miejsca. Spacer po kolonialnej części z głównym Plaza de Armas i katedrą, a także zwiedzanie pięknego klasztoru Franciszkanów z niesamowitymi katakumbami i biblioteką. Dla osób zainteresowanych archeologią i tylko w miarę wolnego czasu wyjście do jednego z ciekawych muzeów stolicy (koszty dojazdu i wstępu nie są ujęte w cenie wycieczki). Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Polski.

15 dzień:
Przylot do Warszawy.


Świadczenia

Zakwaterowanie:
Według programu hotele i pensjonaty o standardzie**/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami; nocny przejazd komfortowym autokarem z Cusco do Nazca - fotele z rozkładanymi oparciami.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach; pozostałe posiłki wg programu (3 inne posiłki).
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, autokary kursowe, pociągi, łodzie.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.


Informacje praktyczne

III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 8-15 USD/posiłek),
- ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych na trasie oraz granicznych w Boliwii (łącznie ok. 35 USD/os.),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków, ok. 80 USD.
Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem). Skan powinien być czytelny i wykonany w kolorze. Wizy nie są wymagane.

Informacje zdrowotne:
W związku z pobytem na dość dużych wysokościach w Peru i Boliwii możliwe jest odczuwanie symptomów choroby wysokościowej. Wycieczka zalecana jest dla osób o dobrym stanie zdrowia. W razie wątpliwości radzimy skonsultować się ze swoim lekarzem. Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Niespodzianek może dostarczyć żołądek ze względu na odmienną, choć bardzo zdrową i smaczną kuchnię. Oczywiście należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Trzeba chronić się przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Pogoda i klimat:
W Peru i Boliwii warunki klimatyczne są bardzo zróżnicowane, a głównymi czynnikami kształtującym pogodę są wpływ zimnego Prądu Peruwiańskiego oraz wysokości nad poziomem morza. Na wybrzeżu Peru opadów jest bardzo mało, a średnie temperatury wynoszą od ok. 15°C w sierpniu, do 25°C w lutym. W Andach panuje górska odmiana klimatu zwrotnikowego. Wraz z wysokością generalnie temperatury maleją i zwiększa się ilość opadów. W dzień jest dość ciepło, jednak temperatury cechują się wysokimi amplitudami dobowymi. W Cuzco średnie temperatury wahają się w granicach 10-20°C, a w La Paz 5-15°C. Najmniej opadów przypada na okres od maja do września. W pozostałych miesiącach jest cieplej, ale też wilgotniej, przez co Andy częściej mogą być zasłonięte chmurami. Na Nizinie Boliwijskiej (Santa Cruz) panuje wilgotny klimat podrównikowy. Pora deszczowa trwa od listopada do maja, a średnia roczna temperatura powietrza wynosi 26°C.

O wyprawie:
Podczas wyprawy na kontynent południowoamerykański poznamy najbardziej fascynujące miejsca tego rejonu świata. Zobaczymy m.in. inkaskie cuda świata, czyli Cuzco i Machu Picchu - położone pośród andyjskich szczytów najlepiej zachowane miasto Inków. Widok z Machu Picchu naprawdę zapiera dech w piersi i nie jest miejscem ani trochę przereklamowanym. Na Titicaca, najwyżej położonym dużym jeziorze wysokogórskim, odwiedzimy barwnych mieszkańców pływających trzcinowych wysp. Zwiedzimy najwyżej położoną stolicę świata La Paz. W Nazca zadziwią nas tajemnicze rysunki rozciągające się na przestrzeni kilkuset metrów (pająk, kondor, drzewo), które w całości mogą być widziane tylko z lotu ptaka. Zachwycimy się bogactwem przyrodniczym, a także kuchnią i muzyką zwiedzanych krajów. To tylko część z wielu atrakcji, w które obfituje ta stosunkowo krótka, ale bardzo intensywna wyprawa. Wyprawa nie należy do trudnych, jednak musimy mieć świadomość, że zaplanowanych jest kilka długich przejazdów autokarowych, zwiedzanie wielu miejsc, częste wczesne wstawanie oraz wędrówki piesze. Należy pamiętać o aklimatyzacji do większych wysokości, która u każdego przebiega inaczej. Objawy choroby wysokościowej mogą występować już powyżej wysokości 3000 m n.p.m. czyli np. w Cusco i w La Paz. Chwilami może nie być łatwo, ale na pewno urok odwiedzanych miejsc wynagrodzi wszelkie trudy podróży. W niektórych krajach Ameryki Południowej pojęcie czasu jest względne i czasem trzeba wykazać się cierpliwością zarówno w restauracjach, jak i podczas korzystania ze środków lokalnego transportu. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2006 r. Stare banknoty nie są przyjmowane podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 700 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.


Terminy i ceny Boliwia, Peru - Dwa skrzydła kondora     (skrót: DWA SKRZYDLA KONDORA PAX WG PROGRAMU)
Nr grupy Data Cena 
KEEC042626.04 - 10.0513999 zł   11912 zł   PromocjaRezerwuj15 dni

Europa
Środkowa
Europa Wschodnia
i Skandynawia
Kraje Bałkańskie
i Turcja
Europa
Zachodnia
Wycieczki
 
Obozy
studenckie
Informacje dla klienta
» Regulamin zakupów
» Warunki uczestnictwa
» Informacje dodatkowe
» Single bez dopłat
» Pakiet Bezpieczeństwa
» Pakiet Gwarancyjny
» Wyciąg z warunków ubezpieczeń
» Ubezpieczenie OC
» Klub WiP
» Polityka cookies
Polecamy
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Europa Środkowa
» Europa Zachodnia
» Egzotyka
» Wczasy
» Obozy studenckie
Ciekawe oferty
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Wycieczki po europie
» Wycieczki autokarowe
» Egzotyka
» Wczasy
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies