INFOLINIA 32 775 09 11
pn.-pt. 10-18 sob. 10-14
Skorzystaj z porady konsultanta!
Promocje
Promocje
Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezj... 9499 zł 9899 zł
Nowa Zelandia, Australia - Po drugie... 14462 zł 16999 zł
Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj,... 11062 zł 12999 zł
RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbab... 11487 zł 13499 zł
Gwatemala, Honduras, Salwador, Nikar... 11487 zł 13499 zł
ZEA, Oman, Katar, Bahrajn, Kuwejt - ... 9617 zł 11299 zł
Indie - Pięć pereł Indii 5112 zł 5999 zł
Birma - Klejnot Dalekiego Wschodu 9997 zł 11499 zł
Singapur, Malezja, Brunei, Filipiny ... 8257 zł 9699 zł
Fidżi, Tonga, Samoa - Trzy rajskie w... 15907 zł 18699 zł
Kanada, USA - Dwie strony Ameryki Pó... 11062 zł 12999 zł
Chiny, Korea Południowa, Japonia - T... 10277 zł 11699 zł
USA, Meksyk - W sombrero po Kaliforn... 8937 zł 10499 zł
Japonia - Dwie wyspy Samurajów 8512 zł 9999 zł
Boliwia, Peru - Dwa skrzydła kondora 11912 zł 13999 zł

« wróć do listy imprez
Fidżi, Tonga, Samoa - Trzy rajskie wyspy Pacyfiku
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Viti Levu - Ovalau - Tongatapu - Upolu - Savaii

- Fidżi - tradycja Melanezji
- Tonga - królestwo na Pacyfiku
- Samoa - łagodni ludzie Polinezji
- Bajkowe plaże i ciepłe morza
- Egzotyka odległych wysp
- Idylliczne krajobrazy

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką na położone daleko na Pacyfiku Południowym Wyspy Fidżi.

2 dzień:
Dzień w podróży na drugą stronę globu, przesiadki w portach tranzytowych.

3 dzień:
Przylot na Fidżi. Od wyspy Viti Levu, głównej wyspie archipelagu Fidżi rozpoczyna się nasza fascynująca podróż po Wyspach Południowego Pacyfiku. Któż nie marzył, by znaleźć się na tych gorących archipelagach rozsianych po bezkresnych wodach Pacyfiku. Kiedyś dotarcie w te rejony zajmowało nawet sześć miesięcy, dzisiaj to tylko dwadzieścia kilka godzin... Fidżi jest archipelagiem zamieszkanym przez ciemnoskórą ludność melanezyjską, żyją tu też sprowadzeni przez Brytyjczyków Hindusi. Zwiedzanie ważnego miasta Nadi i odpoczynek po długim locie. Kolacja powitalna i nocleg w okolicy Nadi.

4 dzień:
Morska wycieczka na jedną z małych i rzadziej odwiedzanych wysp. W tym rejonie był kręcony znany film „Cast away” z Tomem Hanksem. Będzie można choć przez kilka godzin pożyć życiem Robinsona. Podczas rejsu nierzadko widać skaczące delfiny, czasem może pojawić się też wieloryb. Lunch składający się z ryb i owoców morza. Wieczorem przejazd na lotnisko, wylot na archipelag wysp Tonga. Nocleg na wyspie Tongatapu.

5 dzień:
Zwiedzanie wyspy Tongatapu. Na królestwo Tonga składa się blisko 170 wysp, w większość niewielkich atoli koralowych. Zwiedzanie stolicy królestwa, miasteczka Nuku’alofa. Właśnie tutaj rezyduje król Tonga, którego dynastia rządzi już od niepamiętnych czasów. Spacer po centrum stolicy nieopodal siedziby króla. Wycieczka po wyspie. Tonga to obszar kultury polinezyjskiej. Widać to po zwyczajach, jasnej karnacji i łagodnych rysach tubylców. Wyspa jest niewielka i z łatwością objeżdżamy ją całą w ciągu jednego dnia. Wszędzie widać tradycyjnie ubranych ludzi, co wyróżnia Tonga pozytywnie na tle innych wysp Pacyfiku. Oglądanie tajemniczej bramy Ha’amonga Maui wybudowanej z dużych skalnych bloków i kilka innych ciekawostek znajdujących się na wyspie. Postój w miejscu pierwszego lądowania Jamesa Cooka. Widzimy także tak zwane pseudogejzery, skąd wydobywają się strumienie wody pod wpływem ciśnienia spowodowanego przybojem. W innym miejscu spotkamy kolonię roślinożernych nietoperzy. Tylko król ma przywilej polowania na te zwierzęta. Wieczorem (fakultatywnie) pokaz lokalnych śpiewów i tańców. Nocleg na wyspie Tongatapu.

6 dzień:
Dalszy pobyt na Tongatapu. Rano wizyta na miejscowym targu. Egzotyczni sprzedawcy oferują wszystko co się składa na polinezyjską kuchnię. Zobaczymy tu bulwy manioku i najprzeróżniejsze owoce. Następnie rejs na pobliską wyspę Pangaimotu. Ta koralowa wyspa jest idealnym miejscem do pływania lub snorkelingu. Po powrocie do portu przejazd na lotnisko lot z przesiadką na kolejny, położony na terenie Oceanii rajski archipelag. Celem są wyspy Samoa, gdzie możemy mówić o kwintesencji kultury polinezyjskiej. Chociaż pod względem gospodarczym liczące sobie niespełna 200 tysięcy mieszkańców państwo Samoa jest bardzo słabo rozwinięte, to dzięki swojej lokalizacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. Niemal wszystkie wysepki znajdujące się na terytorium kraju otoczone są rafami koralowymi osiągającymi w wielu przypadkach ogromne rozmiary. Lądowanie na Upolu, głównej, choć nie największej wyspie państwa Samoa. Przejazd do hotelu i nocleg.

7 dzień:
Objazd wyspy Upolu. Bajkowe, idylliczne krajobrazy wprawiają każdego w dobre samopoczucie. Widać wsie, w których zobaczymy „fale”, tradycyjne okrągłe domy i mieszkających w nich tęgich Samoańczyków. Trasa wiedzie przez góry na południowe wybrzeże. Wnętrze wyspy pokrywają zielone góry, przez które prowadzi droga. Postój na jednej z wyjątkowo malowniczych plaż. Lunch w formie suchego prowiantu. Okazja do nurkowania na barwnej rafie koralowej. Powrót na nocleg.

8 dzień:
Podróż do zachodniej części wyspy Upolu. Rejs lokalnym promem na wyspę Savaii, największą po Hawaii wyspę Polinezji. Na Savaii spotkamy się z dziewiczą przyrodą i z Samoańczykami, którzy zachowali swój tradycyjny styl życia. Nigdzie na Polinezji nie zachowały się tak wspaniale pradawne tradycje, jak na tej wyspie. Nocleg na Savaii.

9 dzień:
Zwiedzanie wyspy Savaii. Poznajemy wioski próbując zgłębić kulturę polinezyjską i objeżdżamy część wyspy. Przejazd do wodospadów Olemoe, gdzie w idyllicznym otoczeniu będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Lunch składający się ze specjałów miejscowej kuchni. Powrót na nocleg i po południu czas wolny.

10 dzień:
Przejazd do portu i przeprawa promem na wyspę Upolu. Po południu znajdujemy się w gościnie u jednej z samoańskich rodzin. Posiłek składający się z lokalnych potraw, z pewnością nie zabraknie owocu drzewa chlebowego, podstawy diety tubylców. Spędzenie czasu w samoańskiej wsi daje okazję do poznania Polinezyjczyków i zaobserwowania ich stylu życia. Nocleg w hotelu.

11 dzień:
Rano przejazd na lotnisko i powrót samolotem na Fidżi. Po wylądowaniu ruszamy w podróż pięknym południowym Wybrzeżem Koralowym. Po drodze otwierają się widoki na rajskie zatoki, a horyzont delikatnie muskają palmy kokosowe. Nocleg na Wybrzeżu Koralowym.

12 dzień:
Wycieczka w głąb wyspy Viti Levu. Rejs rzeką małą łodzią motorową do jednej z tradycyjnych melanezyjskich wsi. Naczelnik zaprezentuje nam będące pod jego opieką włości, będzie można zapoznać się ze zwyczajami i problemami lokalnej społeczności. Nastąpi też ceremonia picia napoju kava (nie mylić z czarną kawą). Każdy będzie musiał spróbować tego lekko narkotycznego napoju, który jest spożywany z należytą oprawą. Obiad składający się z miejscowych przysmaków. Podziwianie pięknej przyrody wokół „rajskiego” wodospadu. Powrót na Wybrzeże Koralowe i nocleg.

13 dzień:
Przejazd do stolicy państwa Fidżi, miasta Suva. W stolicy widoczni są liczni Hindusi, którzy mają tu wiele swoich świątyń. Dalsza podróż wschodnim wybrzeżem wyspy do portu. Rejs na wyspę Ovalau do miasteczka Levuka. To właśnie tutaj znajdowała się pierwsza stolica lokalnego królestwa, a następnie brytyjskiej kolonii. Oglądamy zachowane historyczne budynki. Miasteczko jest dzisiaj senną i małą miejscowością, co potęguje wrażenie znalezienia się na końcu świata. Kolacja pożegnalna. Nocleg na Ovalau.

14 dzień:
Rejs powrotny na Viti Levu i długa podróż przez wyspę na jej drugi kraniec. Postoje w ciekawszych miejscach. Wnętrze wyspy jest górzyste, ponadto znajduje się tu wiele wygasłych wulkanów. Południowo-wschodnią część wyspy porastają wilgotne lasy równikowe, w północno zachodniej części znaleźć można roślinność sawannową. Na wyspie uprawia się trzcinę cukrową, bananowce i bawełnę. Podróż wybrzeżem północnym zamknie pętlę podróży po tej najważniejszej wyspie. Nocleg w hotelu.

15 dzień:
Czas na pożegnanie z rajem. Przejazd na lotnisko i wylot w drogę powrotną, z ewentualnym noclegiem tranzytowym (koszty noclegu i transferów są ujęte w cenie wycieczki).

16 dzień:
Przylot do Warszawy.


Świadczenia

Zakwaterowanie:
Według programu hotele, pensjonaty, bungalowy o standardzie***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach; posiłki wg programu (7 posiłków poza śniadaniami).
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, promy, według programu.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.


Informacje praktyczne

III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 5-10 USD/posiłek),
- ewentualnych indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych (ok. 45 USD),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków, ok. 70 USD.
Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Posiłki planujemy w regionalnych barach i restauracjach.

Informacje wizowo-paszportowe:
Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu. Skan powinien być czytelny i kolorowy.

Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Ponieważ klimat na wyspach jest cieplejszy niż w Polsce, mogą przydać się leki na problemy gastryczne. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

O wyprawie:
Południowy Pacyfik kojarzy się z opowieściami o egzotycznych podróżach, Robinsonem Crusoe, błękitną wodą i romantycznymi plażami nad którymi na wietrze kołyszą się palmy. Zapraszamy na koniec świata, do odwiedzenia malowniczych archipelagów zagubionych pośród bezkresnych wód Oceanu Spokojnego. Samoa, Fidżi, Tonga - mało kto słyszał o tych wyspach, a już naprawdę mało kto je odwiedził. Koralowe atole, turkusowe laguny, wyniosłe wulkany, imponujące rafy koralowe, piaszczyste plaże i dziewicze lasy deszczowe, kryjące wiele endemicznych gatunków flory i fauny to przyrodniczy cud natury. Także podwodny świat, gdzie np. żyją płaszczki, żółwie, delfiny wart jest obejrzenia a przejrzystość wód otaczających wyspy sprawia, że widoczność sięga blisko 30 metrów. Może być trochę deszczowo, ale wspaniała przyroda potrzebuje wody, dzięki której bujny, tropikalny raj rozkwita tysiącem kolorów. Dzięki oddaleniu od cywilizacji wyspy stały się ostoją unikalnej kultury, a mieszkańcy są niezwykle przyjaźni i bardzo życzliwi odwiedzającym je podróżnikom. Podczas wyprawy koncentrujemy się na podziwianiu widoków, poznawaniu zwyczajów mieszkańców i atrakcjach kulturalnych. Nie zwiedzamy zbyt wielu zabytków, bo ich tam nie ma. Za to będzie czas na prawdziwie egzotycznego drinka pod palmą oraz plażowanie na rajskich plażach i kąpiele w ciepłych wodach Pacyfiku Podstawową trudnością na wyprawie są bardzo długie przeloty samolotami. Pierwsze dni na antypodach mogą być trudne ze względu na różnicę czasu, do którego musimy się przyzwyczaić. Znajdziemy się po drugiej stronie globu. Czas obowiązujący na Fidżi jest przesunięty w stosunku do czasu polskiego o 11 godzin. Gdy w Polsce jest godzina 12 w południe, na Fidżi jest pierwsza w nocy następnego dnia. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Zakwaterowanie przewidzieliśmy w przyzwoitych hotelach, pensjonatach, bungalowach, przede wszystkim starając się, by były one czyste i dobrze zlokalizowane. Prosimy zabrać ze sobą nowe banknoty, z tzw. dużymi głowami prezydentów wydane po 2006 roku, które nie są zniszczone lub popisane. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 900 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.


Terminy i ceny Fidżi, Tonga, Samoa - Trzy rajskie wyspy Pacyfiku     (skrót: TRZY RAJSKIE WYSPY PACYFIKU PAX WG PROGRAMU)
Nr grupy Data Cena 
KEEP101313.10 - 28.10Impreza w trakcie realizacji16 dni
KEEP030505.03 - 20.0318699 zł   15907 zł   PromocjaRezerwuj16 dni

Europa
Środkowa
Europa Wschodnia
i Skandynawia
Kraje Bałkańskie
i Turcja
Europa
Zachodnia
Wycieczki
 
Obozy
studenckie
Informacje dla klienta
» Regulamin zakupów
» Warunki uczestnictwa
» Informacje dodatkowe
» Single bez dopłat
» Pakiet Bezpieczeństwa
» Pakiet Gwarancyjny
» Wyciąg z warunków ubezpieczeń
» Ubezpieczenie OC
» Klub WiP
» Polityka cookies
Polecamy
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Europa Środkowa
» Europa Zachodnia
» Egzotyka
» Wczasy
» Obozy studenckie
Ciekawe oferty
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Wycieczki po europie
» Wycieczki autokarowe
» Egzotyka
» Wczasy
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies