INFOLINIA 32 775 09 11
pn.-pt. 10-18 sob. 10-14
Skorzystaj z porady konsultanta!
Promocje
Promocje
Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezj... 9499 zł 9899 zł
Nowa Zelandia, Australia - Po drugie... 14462 zł 16999 zł
Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj,... 11062 zł 12999 zł
RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbab... 11487 zł 13499 zł
Gwatemala, Honduras, Salwador, Nikar... 11487 zł 13499 zł
ZEA, Oman, Katar, Bahrajn, Kuwejt - ... 9617 zł 11299 zł
Indie - Pięć pereł Indii 5112 zł 5999 zł
Birma - Klejnot Dalekiego Wschodu 9997 zł 11499 zł
Singapur, Malezja, Brunei, Filipiny ... 8257 zł 9699 zł
Fidżi, Tonga, Samoa - Trzy rajskie w... 15907 zł 18699 zł
Kanada, USA - Dwie strony Ameryki Pó... 11062 zł 12999 zł
Chiny, Korea Południowa, Japonia - T... 10277 zł 11699 zł
USA, Meksyk - W sombrero po Kaliforn... 8937 zł 10499 zł
Japonia - Dwie wyspy Samurajów 8512 zł 9999 zł
Boliwia, Peru - Dwa skrzydła kondora 11912 zł 13999 zł

« wróć do listy imprez
Japonia - Dwie wyspy Samurajów
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Nagasaki - Kumamoto - Aso - Hiroshima - Osaka - Kyoto - Nara - Fudżi - Tokio

- Dwie wyspy: Kiusiu i Honsiu
- Tokio - tradycja i nowoczesność
- Nara i Kyoto - dawne stolice Japonii
- Podróż japońskim superekspresem
- Góra Fudżi - symbol Japonii
- Hiroszima i echa przeszłości

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Japonii.

2 dzień:
Przylot do Nagasaki, jednego z najważniejszych miast portowych Kraju Kwitnącej Wiśni. Miasto leży na wyspie Kiusiu, która jest położona najdalej na południe z wielkich wysp japońskich i charakteryzuje się przyjemnym, ciepłym klimatem. Przejazd do hotelu i nocleg.

3 dzień:
Wyruszamy na poznawanie japońskiej rzeczywistości, w której obok siebie w symbiozie, tak jak nigdzie w świecie egzystuje bardzo rozwinięta cywilizacja XXI wieku i dawne tradycje, obrzędy i wierzenia. Zwiedzanie zabytków Nagasaki. Zobaczymy most Meganebashi (Most Okularowy) zbudowany w stylu chińskim w XVII wieku, Park Pokoju ze statuą Pokoju i pomnikiem Kwiatu Życia ufundowanym przez Polskę. Nowa katedra Urakami z popiersiem papieża Jana Pawła II i pozostawiona obok kopuła starej katedry zniszczonej przez bombę atomową, drugą po Hiroszimie. Odwiedzamy też najstarszy katolicki kościół Japonii Oura. Właśnie w Nagasaki działalność misyjną prowadził św. Maksymilian Kolbe, co upamiętnia miejscowe muzeum. Kolacja powitalna. Nocleg w Nagasaki.

4 dzień:
Rano przejazd do Kumamoto, kolejnej miejscowości położonej na wyspie Kiusiu. Podziwianie znakomicie odrestaurowanego zamku Kumamoto i mieszczących się w nim zbiorów. Pochodzący z XV wieku zamek robi niesamowite wrażenie, jest jakby wyjęty wprost z filmu o samurajach. Będziemy mieli okazję poznać Japonię z epoki samurajów, z jej charakterystycznymi cechami, bezwzględnym posłuszeństwem swemu panu, kodeksem honorowym bushido i umiłowaniem estetyki. Powstałe wtedy wzory zachowań mają ogromny wpływ na dzisiejsze zwyczaje i styl życia Japończyków. Spacer po ogrodach Suizenji. To przykład najpiękniejszych ogrodów japońskich w tym kraju. Kwitnące krzewy, stawy i fontanny sprawiają każdemu estetyczną ucztę. Nocleg w Kumamoto.

5 dzień:
Wycieczka w rejon góry Aso, która jest jednym z najaktywniejszych i największych wulkanów w Japonii. Z wulkanu prawie zawsze wydobywa się dym. Jest to też rejon wyjątkowo piękny i chętnie odwiedzany. Pokryte zielenią stożki, wspaniała roślinność i uroczy krajobraz zapadają na długo w pamięć. Aso tworzy ogromną, największą na świecie kalderę wulkaniczną powstałą po potężnym wybuchu. Pod wieczór przejazd przez Kiusiu słynnym superekspresem - shinkansenem do Hiroszimy, osiągającym zawrotne prędkości. Hiroszima leży już na wyspie Honsiu, największej wyspie Japonii. Nocleg w hotelu.

6 dzień:
Zwiedzanie Hiroszimy zaczniemy od Parku Pokoju upamiętniającego ofiary bomby atomowej. Znajdują się w nim m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Dzwon oraz Muzeum Pokoju. Następnie wycieczka na wyspę Miyajima, gdzie odwiedzimy jedno z najważniejszych w kraju sanktuariów shinto - Itsukushima. Sintoizm, czyli „droga bogów” jest narodową religią, a „unosząca się na wodzie” czerwona brama świątyni (torii) jest symbolem Japonii. Odbędziemy krótki spacer pod górę, do pagody Tahoto, skąd rozpościera się piękny widok na świątynie oraz zatokę. Powrót do hotelu na nocleg.

7 dzień:
Przejazd na dworzec i podróż superekspresem do Osaki. Zwiedzanie imponującego zamku, pochodzącego z XVI w. będącego jednym z symboli Japonii. Odegrał on ważną rolę w historii kraju, a obecnie mieści się w nim muzeum cywilizacji i historii siedemnastowiecznej Japonii. Kolejne odkrywanie świata samurajów. Wieczorem spacer po tętniącym życiem centrum Osaki, gdzie ilość świateł i neonów aż olśniewa. Nocleg w Osace.

8 dzień:
Przejazd do Kyoto, dawnej stolicy i najważniejszego miasta dla kultury japońskiej. Znajduje się tu ponad tysiąc świątyń i sanktuariów łączących kult shinto, buddyzm i wielką potęgę dawnych szogunów. Zwiedzanie najważniejszych obiektów, wśród których prym wiodą: położona w pięknym parku świątynia Kinkakuji, zwana Złotym Pawilonem oraz stojąca na 139 palach świątynia Kiyomizu, skąd rozciąga się piękny widok na miasto. Nasze kroki kierujemy też do dzielnicy Gion, znanej między innymi z książki „Wyznania gejszy”. Być może uda nam się zobaczyć przechodzące ulicami gejsze i maiko (dziewczęta przygotowujące się do zawodu gejszy), ubrane w tradycyjne, kolorowe kimona. W Gion zachwyca stara zabudowa - niskie domy, zbudowane z tradycyjnych materiałów, takich jak cedr i bambus. Warto udać się także do jednej z wielu, ulokowanych tutaj, herbaciarni. Nocleg w Kyoto.

9 dzień:
Wycieczka pociągiem do miasteczka Nara, pierwszej stolicy Japonii, która swą świetność przeżywała tysiąc lat temu. Po przybyciu na miejsce natychmiast zobaczymy charakterystyczne, zabytkowe trzy lub pięciopiętrowe pagody. Zwiedzanie największej na świecie, zbudowanej w dziesiątym wieku na rozkaz cesarza Shomu drewnianej budowli - świątyni Todaji z 16 metrowym posągiem Wielkiego Buddy wykonanym z brązu. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jeleni. Powrót do Kyoto i kolejna okazja do odczuwania niezwykłej atmosfery tego miasta. Nocna podróż wygodnym autokarem do Tokyo.

10 dzień:
Przyjazd do Tokyo nad ranem, przejazd do hotelu i pozostawienie bagażu. Aglomeracja Tokio i przylegających miast tworzy największy obszar miejski na świecie. Zwiedzanie stolicy. Rzut oka (z oddali) na pałac cesarski, który jest główną rezydencją cesarza Japonii. Wyjazd na jeden z wieżowców w dzielnicy Shinjuku pozwoli ogarnąć wzrokiem gigantyczną metropolię, a przy dobrej pogodzie zobaczyć z daleka górę Fudżi. Asakusa, najstarsza dzielnica Tokio, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską, poświęconą bodhisatwie miłosierdzia Kannon. Zwiedzanie kompleksu Senso-ji i okolicznych kapliczek. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Wieczór w rozświetlonej handlowo-rozrywkowej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego japońskiego teatru Kabuki. Dla chętnych - możliwość obejrzenia godzinnego spektaklu (dodatkowo płatne). Nocleg w Tokio.

11 dzień:
Wycieczka do Parku Narodowego Góry Fudżi. Fudżi jest najwyższym szczytem Japonii, jej symbolem i świętością. Przystajemy w centrum informacji o Fudżi, gdzie poznamy historię i geologiczną charakterystykę tego wulkanu, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 1708 r. i w każdej chwili można spodziewać się następnej. Następnie wjazd na platformę widokową położoną na zboczach wulkanu. Przy dobrej pogodzie widać stąd okryty śniegiem, idealnie stożkowaty szczyt Fudżi, który przyciąga tych, którzy chcą upajać się jego pięknem. Spacer ścieżką biegnącą po stokach wulkanu. Nocleg w Tokio.

12 dzień:
Rano przejazd w rejon portu i targów rybnych. To właśnie tutaj sprzedaje się m.in. błękitne tuńczyki, które w tym samym dniu trafiają do najlepszych restauracji w formie sashimi. Będąc tu namawiamy na spróbowanie znakomitego i najświeższego w całym mieście sushi. Następnie dalsze zwiedzanie Tokio, miasta w którym nie można się nudzić. Czas wolny na zakupy w dzielnicy pełnej sklepów. Pożegnalna kolacja i nocleg w hotelu.

13 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy. Uwaga: możliwy przylot dnia następnego.


Świadczenia

Zakwaterowanie:
Według programu hotele, apartamenty lub pensjonaty o standardzie**/***, w miarę dostępności miejsc w Kyoto - 1 nocleg w ryokanie (tradycyjnym hotelu japońskim - pokoje ze wspólnymi łazienkami).
Wyżywienie:
Posiłki wg programu (łącznie 2 posiłki).
Transport:
Przeloty wg programu, mikrobusy, komunikacja publiczna i miejska, pociągi.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego: wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.


Informacje praktyczne

III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 15-25 USD/ posiłek), możliwość zakupów w sklepach tańszego wyżywienia,
- zwyczajowych napiwków, ok. 80 USD,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Należy pamiętać, że Japonia jest krajem drogim.

Informacje wizowo-paszportowe:
Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Przy wjeździe do Japonii w celu turystycznym obywatele Polski nie potrzebują wiz, o ile pobyt trwa nie więcej niż 90 dni. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu. Skan powinien być czytelny i kolorowy.

Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W miesiącach letnich należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

O wyprawie:
Japonia ze swoją ciekawą historią i nowoczesnością, odmiennością zwyczajów oraz egzotycznymi krajobrazami to kraj, który każdy prawdziwy podróżnik musi odwiedzić. Dawne państwo samurajów stało się obecnie potęgą przemysłową i technologiczną. To rzecz powszechnie znana, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Japończycy są narodem bardzo uduchowionym. Wyznają państwową religię - szintoizm, opartą na japońskiej mitologii oraz buddyzm i jego odmianę - zen. Często nawet obie religie jednocześnie, przy czym szinto może wyznawać tylko członek narodu japońskiego, wybranego przez bóstwa. Są wrażliwi na estetykę we wszystkim co robią i piękno przyrody. Wiosna i jesień w Japonii są najpiękniejszymi i najbardziej kolorowymi porami roku, a bogate świątynie, monumentalne zamki, ozdobne ogrody, majestatyczna Fudżi - czynią z Japonii jedno z najbardziej czarownych miejsc świata. Zwiedzimy dwie różne wyspy Japonii: Kiusiu i Honsiu. Będziemy podziwiać piękno natury, liczne zabytki historyczne oraz połączenie tradycji z nowoczesnością. Zapoznamy się ze zwyczajami i dniem codziennym Japończyków. Spotkamy się z odmienną, często trudną do zrozumienia dla nas kulturą, znajdziemy się w zupełnie innym otoczeniu, w innym świecie. Poznamy też wspaniałą kuchnię japońską, tak różną od naszej. To nie tylko sushi i sashimi, to wielki wybór różnorodnych potraw, które łączy głównie to, że wszystkie posiłki spożywa się tu za pomocą pałeczek. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. W Japonii zarówno śniadania jak i pozostałe posiłki nie zostały ujęte w cenie (oprócz kolacji powitalnej i pożegnalnej). W ich zorganizowaniu pomoże Państwu pilot. Wyprawa nie należy do trudnych, Japonia jest krajem doskonale zorganizowanym i ceni się tam punktualność. Podczas wyjazdów zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Bagaż główny powinien mieć dobre kółka i być na tyle lekki, by samodzielnie można było go przenosić na dworcach, czy w hotelach. Nie ma możliwości skorzystania z usług bagażowych. Zakwaterowanie przewidujemy w hotelach, apartamentach lub pensjonatach 2/3 gwiazdkowych z łazienkami. Podczas pobytu w Kyoto, w miarę dostępności, zakwaterowanie będzie miało miejsce w ryokanie - tradycyjnym domu gościnnym. Śpi się tu na materacach na podłodze, a czyste i ładne łazienki są wspólne dla kilku pokoi. W ryokanie poczujemy prawdziwy klimat odmiennej kulturowo egzotycznej Japonii. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2006 r. Stare banknoty nie są przyjmowane podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy- zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lubna facebook.com/almaturwycieczki

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 700 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.


Terminy i ceny Japonia - Dwie wyspy Samurajów     (skrót: DWIE WYSPY SAMURAJOW PAX WG PROGRAMU)
Nr grupy Data Cena 
KEEJ042323.04 - 05.059999 zł   8512 zł   PromocjaRezerwuj13 dni

Europa
Środkowa
Europa Wschodnia
i Skandynawia
Kraje Bałkańskie
i Turcja
Europa
Zachodnia
Wycieczki
 
Obozy
studenckie
Informacje dla klienta
» Regulamin zakupów
» Warunki uczestnictwa
» Informacje dodatkowe
» Single bez dopłat
» Pakiet Bezpieczeństwa
» Pakiet Gwarancyjny
» Wyciąg z warunków ubezpieczeń
» Ubezpieczenie OC
» Klub WiP
» Polityka cookies
Polecamy
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Europa Środkowa
» Europa Zachodnia
» Egzotyka
» Wczasy
» Obozy studenckie
Ciekawe oferty
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Wycieczki po europie
» Wycieczki autokarowe
» Egzotyka
» Wczasy
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies