INFOLINIA 32 775 09 11
pn.-pt. 10-18 sob. 10-14
Skorzystaj z porady konsultanta!
Promocje
Promocje
Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezj... 8427 zł 9899 zł
Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj,... 12220 zł 12999 zł
RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbab... 11487 zł 13499 zł
Indie - Pięć pereł Indii 5292 zł 5999 zł
Litwa - Kaziuki 959 zł 1199 zł
Polska - A może nad morze - Dla seni... 1749 zł 2049 zł
Czechy - Nie tylko Praga 759 zł 949 zł
Węgry, Austria, Słowacja - Trzy stol... 799 zł 987 zł
Kanada, USA - Dwie strony Ameryki Pó... 11062 zł 12999 zł
Chiny, Korea Południowa, Japonia - T... 9957 zł 11699 zł
Holandia - Parada Kwiatów 1399 zł 1689 zł
USA, Meksyk - W sombrero po Kaliforn... 8937 zł 10499 zł
Czechy - Weekend w Pradze 599 zł 749 zł
Węgry - Weekend w Budapeszcie 599 zł 737 zł
Japonia - Dwie wyspy Samurajów 8512 zł 9999 zł

« wróć do listy imprez
ZEA, Oman, Katar, Bahrajn, Kuwejt - Pięć państw nad Zatoką Perską
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Maskat - Nizwa - Abu Dhabi - Dubaj - Kuwejt - Manama - Doha

- Dubaj i Abu Dhabi - nowoczesność i tradycja
- Omańskie góry, morze i miasteczka
- Kuwejt - odrodzony klejnot Zatoki
- Bahrajn - poza szlakami turystów
- Katar - niewielki, ale imponujący

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot do Maskatu, stolicy Omanu. Przylot w nocy. Przejazd do hotelu i nocleg w stolicy Omanu.

2 dzień:
Rozpoczynamy zwiedzanie Omanu. Choć Oman stał się ostatnio bogatym krajem, nie znajdziemy w nim wieżowców. Są za to piękne wybrzeża, zabytki sprzed setek lat i urzekające krajobrazy. Arabskie tradycje i fascynująca arabska kultura są utrzymywane, o co dba sam sułtan. Zwiedzanie stolicy Omanu. Maskat to niezwykłe, malowniczo położone miasto, ciągnące się wzdłuż urozmaiconego wybrzeża morskiego, w którym piaszczyste plaże przeplatają się ze skałami. Nie ma tu nowoczesnej, lśniącej szkłem i aluminium architektury, są za to stare fortece, pięknie wkomponowane w krajobraz. Można tu poczuć klimat żywego i prawdziwego Orientu, a mieszkańcy miasta żyją spokojnie, strzegąc wielowiekowych tradycji. Zobaczymy Wielki Meczet Sułtana Kabusa - najważniejszy i najpiękniejszy meczet w kraju, który jest jednym z największych na świecie. Jego wnętrza zachwycają bogatymi zdobieniami i żyrandolami oraz największym na świecie dywanem pokrywającym całą salę do modlitw. Następnie odwiedzimy stare dzielnice leżące nad malowniczymi zatokami. Zza bramy oglądamy pałac sułtana i zaglądamy na Muttrah, najstarszy suk (czyli arabski bazar), gdzie poczujemy niezwykłą atmosferę tego miejsca przepełnioną orientalnymi zapachami. Powitalna kolacja i nocleg w stolicy.

3 dzień:
Podróż w głąb kraju przez góry. Przejazd do Nizwy, dawnej stolicy Omanu. Spacer po centrum i wizyta na suku, będzie okazja by kupić pamiątki i poćwiczyć swoje umiejętności handlowe podczas targowania. Zwiedzanie zabytkowego, imponującego fortu Jabrin, znajdującego się na liście UNESCO, jednej z niewielu dawnych fortec Omanu. Przejazd do urokliwej górskiej wioski Misfat al Abriyyin leżącej u podnóża najwyższej góry kraju Dżabal al-Szams (góry słońca). Wioska położona jest w pełnej palm daktylowych oazie. Nocleg w hotelu.

4 dzień:
Dalsza podróż zawiedzie nas do bardzo ciekawego, zabytkowego fortu Bahla. Po postoju jedziemy do Ibri, gdzie oglądamy wpisaną na listę UNESCO dobrze zachowaną nekropolię Bat, liczącą sobie ponad 4000 lat. Podróż malowniczymi górskimi drogami z postojami w punktach widokowych. Dojazd do morza i nocleg w hotelu na wybrzeżu.

5 dzień:
Rano chwila odpoczynku i relaks nad morzem. Chętni mogą zanurzyć się w ciepłych wodach Morza Arabskiego. Przejazd na lotnisko i wylot do Zjednoczonych Emiratów. Zwiedzamy stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Dhabi. Miasto jest położone malowniczo na przybrzeżnej wyspie, połączonej ze stałym lądem trzema mostami. Ta bogata i supernowoczesna metropolia to kolejny przykład wspaniałego rozwoju i zadziwiającego rozmachu, gdzie dominują co prawda drapacze chmur, ale która też dzięki znajdującym się tutaj pięknie utrzymanym parkom oraz ogrodom jest najbardziej zielonym miastem tego regionu. Zwiedzanie wspaniałego, imponującego wielkością i przepychem meczetu Szejka Zayeda. Budowla ta może konkurować z samym Tadż Mahal. To architektoniczne dzieło sztuki jest jednym z największych meczetów na świecie, może pomieścić 40.000 wiernych. Składa się z 82 kopuł i ponad 1000 kolumn. Nocleg w hotelu.

6 dzień:
Zwiedzamy centrum Abu Dhabi, które architekturą, przepychem i łączeniem tradycji i nowoczesności zachwyca każdego. Znajduje się tu m.in. najdroższy hotel w kraju - Emirates Palace. Następnie ruszamy na spotkaniem z Dubajem, jednym z siedmiu emiratów, którego wspaniałości trzeba koniecznie zobaczyć na własne oczy. Ten nowoczesny zakątek świata jest tak odmienny od otaczającej rzeczywistości, że wydaje się wręcz nierealny. Dla tamtejszych szejków nie ma rzeczy niemożliwych. Miasto słynie z fantazji, gigantomanii, innowacyjności i luksusu. Widzimy tu sztuczne jeziora, przeogromne galerie handlowe, sztuczny stok narciarski, nowoczesne metro i cuda architektury. Wieczorem podziwiamy centrum miasta i spektakl wspaniałych grających i podświetlanych fontann. Nocleg w hotelu w Dubaju lub w sąsiedniej Szardży.

7 dzień:
Zwiedzanie Dubaju. Podczas oglądania tego imponującego, zbudowanego na pustyni miasta zobaczymy dzielnicę Deira ze Złotym Bazarem, wjedziemy na sztuczny półwysep w kształcie palmy oraz zatrzymamy się w nowoczesnej dzielnicy Marina City. Jachty bogatych mieszkańców cumują tu wprost przy nowoczesnych wieżowcach. Z plaży fotografujemy Burdż al Arab, słynny hotel w kształcie żagla, wizytówkę miasta. Potem dzielnica drapaczy chmur, gdzie wznosi się Burdż Khalifa, najwyższy wieżowiec świata o wysokości 828 metrów, którego wygląd nawiązuje do kwiatu pustyni oraz architektury islamu. Fakultatywnie wjazd windą na taras widokowy na 124 piętrze (płatne ok. 40 USD po wcześniejszym zamówieniu). Nocleg w Dubaju.

8 dzień:
Czas wolny w Dubaju. Czas można wykorzystać na odwiedziny jednej z wielu atrakcji miasta – np. miasteczka wodnego, stoku narciarskiego lub zakupy. Pilot wycieczki pomoże w zagospodarowaniu wolnego czasu. Po południu wylot do Kuwejtu. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer nadmorską promenadą, gdzie wciąż można zobaczyć tradycyjne, arabskie żaglowe łodzie – dhow. Nocleg w Kuwejcie.

9 dzień:
Zwiedzanie miasta Kuwejt, stolicy państwa. W sąsiadującym z Irakiem kraju nie znajdziemy już śladów wojny. Widać za to dobrobyt, gdyż kraj rozwija się znakomicie. Wyjazd na jedną z potężnych wież wodnych, które stały się ikoną kraju. Z zewnątrz oglądamy parlament, meczet, a także wielki, choć obecnie niezamieszkały pałac władcy kraju. Po południu czas wolny, który można wykorzystać na indywidualne zwiedzanie (np. muzea, meczety). Nocleg w Kuwejcie.

10 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Bahrajnu. Zwiedzanie tego wyspiarskiego kraju połączonego mostami z Arabią Saudyjską. Turyści rzadko trafiają do tego kraju, choć i tu można znaleźć ciekawe zakątki. Oprócz niesamowitej architektury Manamy, stolicy kraju, zobaczymy jeden z nielicznych zabytków regionu, dawny fort. Po południu wylot do pobliskiego Kataru, kolejnego, bogatego państwa na naszej trasie i tam nocleg.

11 dzień:
Zwiedzamy Dohę, stolicę Kataru. Po odkryciu tu jednych z największych w świecie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego kraj ten zaczął się niezwykle szybko rozwijać. Jest rządzony przez ród Al Thani, na którego czele stoi emir. Bogactwo stolicy może zaimponować, widzimy śmiałe wieżowce, luksusowe galerie handlowe, a także rezydencje z przystaniami jachtów w dzielnicy The Pearl. Zwiedzimy Muzeum Sztuki Islamskiej, zbudowane na sztucznej wyspie, ze światowej sławy kolekcją cennych eksponatów. Zbiory muzeum powiększają się z roku na rok, zgodnie z ambicją władcy kraju, a wspaniały budynek muzeum, z wieloma elementami architektury orientalnej został zaprojektowany przez I.M. Pei, autora m.in. piramidy na dziedzińcu Luwru. Wieczorem spacer po suku Waqif, gdzie ubrani w tradycyjne stroje dumni Katarczycy przechadzają się ze swoimi rodzinami. Pożegnalna kolacja. Odpoczynek w hotelu.

12 dzień:
W nocy przejazd na lotnisko i wylot. Przylot do Warszawy.


Świadczenia

Zakwaterowanie:
Według programu: hotele o standardzie***, pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją.
Wyżywienie:
Śniadania, kolacja powitalna i pożegnalna.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, samochody.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna SA
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne, promesy wizowe.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.


Informacje praktyczne

III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmują:
- wiz i promes wizowych płatnych na granicach (ok. 140 USD),
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 10-15 USD/posiłek),
- zwyczajowych napiwków, ok. 60 USD,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz fakultatywnych wstępów.
Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Przewidujemy pożywianie się w prostych, lokalnych barach i restauracjach.

Informacje wizowo-paszportowe:
Obywatele RP podlegają obowiązkowi wizowemu przy wyjeździe do wszystkich 5 krajów. Przy zakupie imprezy prosimy o dostarczenie skanu paszportu (strona ze zdjęciem). Najpóźniej do 35 dnia przed rozpoczęciem wyprawy należy złożyć w biurze paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wizową wg wskazówek biura. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu, oraz posiadać min. 5 stron wolnych. Uwaga! Paszport nie może nosić jakiegokolwiek śladu pobytu w Izraelu.

O wyprawie:
Wyprawa jest szczególnie polecana entuzjastom Bliskiego Wschodu, ludziom, którzy interesują się krajami muzułmańskimi. Mimo, że wszystkie te kraje poza Omanem mają charakter przemysłowo-biznesowy, to elementy świata islamskiego są wszędzie zauważalne. Podczas podróżowania po krajach leżących nad Zatoką Perską trzeba wziąć pod uwagę fakt, że islam wyznaje w nich ponad 80% wszystkich mieszkańców, a zderzenie różnic kulturowych może być ogromne. Obowiązują w nich zasady społeczne oparte na prawie koranicznym (szariacie), znacznie odbiegającym od zachodnich standardów, a przyjezdni muszą akceptować przyjęte tam reguły. Dniami wolnymi od pracy dla sektora publicznego są czwartek i piątek. Zwiedzane kraje położone są na pustynnym i gorącym Półwyspie Arabskim, nad Zatoką Perską, w strefie klimatu podzwrotnikowego suchego. Lato jest tu bardzo gorące, suche i wietrzne; średnia temperatura lipca i sierpnia w ciągu dnia to ok. 40°C. Nocą nadal jest gorąco – słupek rtęci spada do ok. 30°C. Zima jest chłodniejsza, ale krótka. Temperatura w ciągu dnia wynosi wówczas średnio ok. 20°C, a nocą spada do ok. 15°C. Opadów jest bardzo mało, a występują one głównie w okresie od grudnia do marca. Należy zabrać lekkie ubranie na gorący dzień, okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem UV oraz ubrania zakrywające ramiona, kolana i dekolt, które będą konieczne nie tylko przy zwiedzaniu meczetów. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Katar, Bahrajn, Kuwejt dzięki eksploatacji ropy naftowej i umiejętnym inwestowaniu stały się jednym z najbogatszych państw świata. Obecnie głównym sektorem gospodarki są tam wysoko rozwinięte usługi. Sztuczne wyspy, bajeczne hotele, majestatyczne pałace, ogromne, luksusowe centra handlowe czy najwyższy budynek na świecie - Burdż Khalifa są tylko nielicznymi przykładami aspiracji tych ultranowoczesnych państw. Leżący na południowo-wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego Oman znacznie różni się od swoich sąsiadów. Nie ma w nim wieżowców, futurystycznych budowli, ani gwarnego, arabskiego city. Uwodzi za to przyjezdnych zapachem kadzidła, przypraw oraz feerią barw kaszmirowych tkanin na lokalnych bazarach. Z pewnością spodoba ją się też każdemu otoczone palmami miejscowości przypominające „szczęśliwą Arabię”. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot, który służy Państwu pomocą w każdej sytuacji.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 350 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.


Terminy i ceny ZEA, Oman, Katar, Bahrajn, Kuwejt - Pięć państw nad Zatoką Perską     (skrót: PIEC PANSTW NAD ZATOKA PERSKA PAX WG PROGRAMU)
Nr grupy Data Cena 

Europa
Środkowa
Europa Wschodnia
i Skandynawia
Kraje Bałkańskie
i Turcja
Europa
Zachodnia
Wycieczki
 
Obozy
studenckie
Informacje dla klienta
» Regulamin zakupów
» Warunki uczestnictwa
» Informacje dodatkowe
» Single bez dopłat
» Pakiet Bezpieczeństwa
» Pakiet Gwarancyjny
» Wyciąg z warunków ubezpieczeń
» Ubezpieczenie OC
» Klub WiP
» Polityka cookies
Polecamy
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Europa Środkowa
» Europa Zachodnia
» Egzotyka
» Wczasy
» Obozy studenckie
Ciekawe oferty
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Wycieczki po europie
» Wycieczki autokarowe
» Egzotyka
» Wczasy
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies