INFOLINIA 32 775 09 11
pn.-pt. 10-18 sob. 10-14
Skorzystaj z porady konsultanta!
Promocje
Promocje
Węgry - Hajduszoboszlo - Hotel Victo... 1199 zł 1399 zł
Grecja - Zorba, wino i Ty! 2249 zł 2799 zł
Węgry - Hajduszoboszlo - Hotel Delib... 1879 zł 2199 zł
Hiszpania - Lloret de Mar - obóz stu... 1199 zł 1249 zł
Malta - Obóz studencki - rezydencja ... 1764 zł 1999 zł
Włochy - Perełki północnych Włoch 999 zł 1399 zł
Polska - Poznaj Roztocze 649 zł 699 zł
Włochy - Capri Tour 1399 zł 1799 zł

« wróć do listy imprez
RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbabwe, Botswana - Sześć krajów Afryki
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Johannesburg - Suazi - Maputo - Plaże Mozambiku - Park Narodowy Krugera - Wodospady Wiktorii - Park Narodowy Chobe - Livingstone

- Słynny Park Narodowy Krugera
- Tropikalne plaże Mozambiku
- Piękne Wodospady Wiktorii
- Dzika zwierzyna Parku Narodowego Chobe
- Królestwo Suazi
- Panorama Route - najpiękniejsza droga RPA

Program

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Johannesburga.

2 dzień:
Przylot do Johannesburga, największej metropolii kraju. Przejazd przez południowo afrykańską stolicę. Wizyta w słynnym miasteczku Gold Reef City, które dało początek metropolii. Poznamy tu historię wydobycia złota w RPA, a zarazem historię eGoli, czyli miasta złota jak nazywają Johannesburg mieszkańcy. W programie m.in. zwiedzanie zabytkowej kopalni. Przejazd do hotelu i nocleg.

3 dzień:
Rano wyjazd z hotelu i podróż do Suazi, małego, częściowo górzystego państwa zamieszkanego przez plemię o tej samej nazwie. Zatrzymujemy się w stolicy tego królestwa, którego władca wybiera swoje żony spośród tysięcy dziewic. Będziemy również mieli okazję obejrzeć barwny pokaz tradycyjnego tańca mieszkańców Suazi. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Suazi.

4 dzień:
Wyjeżdżamy z małego królestwa, by po dłuższym postoju na granicy wjechać do Mozambiku, byłej portugalskiej kolonii. Dojazd do stolicy kraju, Maputo. Krótkie zwiedzanie Maputo: centrum z kolonialnym dworcem kolejowym i ratuszem. Widzimy liczne ślady wielosetletniej obecności Portugalczyków, ale miasto ma typowo barwny, afrykański charakter. Okazja do wieczornych rozrywek i wyjścia do jednej ze znakomitych restauracji z kuchnią kreolską. Nocleg w Maputo.

5 dzień:
Wyjazd nad oceaniczne plaże. Po kilku dniach wędrówki będziemy mogli nieco odpocząć. Czeka nas lenistwo, opalanie na plaży, kąpiele, wsłuchiwanie się w odgłosy oceanu, jedzenie i picie. Nocleg w hotelu lub domkach nad oceanem.

6 dzień:
Kolejny dzień spędzony nad oceanem. Możemy spacerować do woli wzdłuż pięknych plaż, obserwować rybaków powracających z połowu i zwiedzać przyjazne, choć biedne wioski. Jeśli pozwolą warunki, chętni mogą wypłynąć na morską wyprawę na połów ryb (dodatkowo płatne, cena zależy od liczby chętnych). Nocleg w hotelu lub domkach nad oceanem.

7 dzień:
Wyjazd z powrotem w głąb Czarnego Lądu. Podróż do granicy z RPA i po jej przekroczeniu kontynuacja drogi w rejon Parku Narodowego Krugera, największego parku narodowego RPA. Długą podróż urozmaicają postoje w południowoafrykańskiej scenerii. Nocleg w rejonie parku.

8 dzień:
Safari w Parku Narodowym Krugera, jednym z najsłynniejszych na świecie obszarów chroniących dziką zwierzynę. W parku fotografujemy zamieszkujące tu ssaki: m.in. słonie, lwy, bawoły, liczne gatunki antylop i wiele innych zwierząt. Park oczywiście nie jest ogrodem zoologicznym i nigdy nie wiadomo, które z gatunków zwierząt zobaczymy. Nocleg w rejonie parku.

9 dzień:
Przejazd fragmentem Panorama Route, uważanej za najpiękniejszą drogę RPA. Zatrzymujemy się w najładniejszych punktach widokowych. Z górnej krawędzi podziwiamy fenomenalny Blyde River Canyon, jeden z najładniejszych kanionów świata. Wieczorem dojazd do Johannesburga i nocleg.

10 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Livingstone w Zambii. Jeszcze przed zachodem słońca podziwianie Wodospadów Wiktorii, które tworzy spadająca w przepaść rzeka Zambezi. Widok wodospadów każdy z nas zapamięta do końca życia, jest to jedno z najpiękniejszych miejsc świata. Nocleg.

11 dzień:
Rano wyjazd do Botswany. Po przejechaniu granicy podróż do miasta Kasane i Parku Narodowego Chobe. Chobe to jedno z najlepszych miejsc w Afryce do oglądania i fotografowania dzikiej zwierzyny. Do zachodu słońca rejs małą łodzią motorową rzeką Chobe - jedyne w swoim rodzaju wodne safari. Obserwacja wyjątkowo licznych hipopotamów, szansa na ujrzenie różnych gatunków antylop i schodzących do wodopoju słoni. Nocleg w Chobe.

12 dzień:
Rano dalszy pobyt w Chobe, a następnie przejazd do Zimbabwe. Oglądanie Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe. Wodospady stąd wyglądają inaczej i wydają się być jeszcze bardziej imponujące. Czas wolny na rozległym targu rękodzieła, gdzie sprzedaje się tysiące rzeźb, masek i innych wyrobów z wielu regionów Afryki. Nocleg w okolicy Victoria Falls.

13 dzień:
Fakultatywnie czas na jedno z najbardziej emocjonujących przeżyć - rafting na rzece Zambezi, poprzedzony szkoleniem i krótkim treningiem. Uczestnicy raftingu mają zagwarantowany wysoki poziom adrenaliny i kompletne przemoczenie. Pod okiem doświadczonych instruktorów - ratowników spływamy przez kaskady Zambezi w pięknej scenerii kanionu. Osoby, które nie biorą udział w raftingu mają czas wolny, ewentualnie, fakultatywnie, w miarę możliwości i wolnych miejsc mogą spróbować innych aktywności, do których należy spacer po buszu z młodymi lwami lub safari na słoniach. Pożegnalna kolacja i nocleg w okolicy Victoria Falls.

14 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy z przesiadkami.

15 dzień:
Przylot do Warszawy.


Świadczenia

Zakwaterowanie:
Według programu hotele o standardzie**/*** oraz „lodge”, bungalowy, pensjonaty - pokoje 2-osobowe z łazienkami. Noclegi w Mozambiku w bungalowach - pokoje 2-osobowe, łazienka wspólna dla dwóch pokoi.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach; kolacja powitalna i pożegnalna.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, samochody 4x4, łódź motorowa.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.


Informacje praktyczne

III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmują:
- wiz płatnych na granicach wg aktualnych cen (ok. 200 USD),
- pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 7-19 USD/posiłek),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków.
Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Wymagane min. 6 wolnych stron w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem). Do części ze zwiedzanych krajów wymagane są wizy, które otrzymujemy na granicach.

Informacje zdrowotne:
Okresowo jest wprowadzane obowiązkowe, aktualne, wpisane do żółtej książeczki szczepienie przeciw żółtej febrze. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Prosimy zasięgnąć opinii u swojego lekarza lub w lokalnym Sanepidzie. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna - nie ma jednoznacznych opinii lekarzy, czy i jakie środki powinno się przyjmować, a ich skuteczność nie jest gwarantowana. Decyzję w tym przypadku każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki, koniecznością jest sympatyczne i wyrozumiałe traktowanie otoczenia i innych ludzi. W Afryce czas płynie inaczej, spotkamy się z różnicą mentalności i podejścia do życia. Bez wykazywania cierpliwości i zrozumienia, europejski turysta łatwo może zacząć się denerwować wzbudzając niechęć w oczach tubylców. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot, który służy Państwu pomocą w każdej sytuacji. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Decydując się na udział w wyprawie należy mieć na uwadze fakt, iż nie przewidujemy luksusowych warunków zakwaterowania, jeśli takie noclegi się zdarzają, to należy je traktować, jako wyjątek od reguły. Pobyt nad oceanem przewidziany jest w prostych, ale wygodnych domkach nad oceanem (bez klimatyzacji). Wyprawa należy do intensywnych, zaplanowanych jest kilka dłuższych przejazdów. Przekraczamy drogą lądową kilka afrykańskich granic, co może (ale nie musi) zabrać dużo czasu. W większości przypadków znajdą się chętni, by za niewielki napiwek przenieść nam walizkę lub plecak, jednak lepiej być samodzielnym i nie mieć zbyt ciężkiego bagażu.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 780 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.


Terminy i ceny RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbabwe, Botswana - Sześć krajów Afryki     (skrót: SZESC KRAJOW AFRYKI PAX WG PROGRAMU)
Nr grupy Data Cena 
KEER110202.11 - 16.1113499 zł   11487 zł   PromocjaRezerwuj15 dni
KEER020101.02 - 15.0213499 zł   11487 zł   PromocjaRezerwuj15 dni

Europa
Środkowa
Europa Wschodnia
i Skandynawia
Kraje Bałkańskie
i Turcja
Europa
Zachodnia
Wycieczki
 
Obozy
studenckie
Informacje dla klienta
» Regulamin zakupów
» Warunki uczestnictwa
» Informacje dodatkowe
» Single bez dopłat
» Pakiet Bezpieczeństwa
» Pakiet Gwarancyjny
» Wyciąg z warunków ubezpieczeń
» Ubezpieczenie OC
» Klub WiP
» Polityka cookies
Polecamy
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Europa Środkowa
» Europa Zachodnia
» Egzotyka
» Wczasy
» Obozy studenckie
Ciekawe oferty
» Wycieczki
» Wycieczki objazdowe
» Wycieczki po europie
» Wycieczki autokarowe
» Egzotyka
» Wczasy
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies